Ana Sayfa Yazarlar

Gece balıkçılı yaşam mücadelesi veriyor!

09/10/21

DoğaPark tarafından yapılan açıklamada, av sezonunda merkeze ulaşan 10 hayvandan 2'sinin vurulmuş olduğunu ve en son olarak vücudundan saçmaların çıkarıldığı bir gece balıkçılının da yaşam mücadelesi verdiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, Dikmen – Taşkent yolu arasında yolun kenarında halsiz halde bulunan gece balıkçılı, duyarlı vatandaşlar tarafından merkeze ulaştırıldığı, vakit kaybetmeden yoğun bakıma alınan gece balıkçılının, yapılan ileri tetkikler sonucunda kanat ve bacaklarında kırıklara, vücudunda birçok saçma parçalarına rastlandığı belirtildi.

''Kafatasında bulunan 3.21 mm büyüklüğündeki saçma ile hayatta kalma mücadelesinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.'' denilen açıklamada, ''Her gün merkezimize onlarca hayvan ulaştırılıyor ve av sezonunun açılmasıyla birlikte bu hayvanların en az ikisinde vurulmaya bağlı travma teşhisi konuluyor. Gece, gündüz demeden yıllarını adamış bir ekiple merkezimize gelen her bir canlının hayata tutunmasını ve doğaya dönmesini sağlamaya devam edeceğiz.'' ifadelerine yer verildi.