Ana Sayfa Yazarlar
Hakan Djuma
hdjuma@yesilkibris.com

Hey çingene çocuk! Yarınlar benim!

11/04/21


Siyah en sevdiğim renk. Ne o baharda her yer cϋmbϋş. Çingene miyim ben? Asaletin, mevkinin rengi siyah! Evim bϋyϋk. Dağlar da neymiş? Havuzum kişiye ӧzel. Deniz herkesin. Hele o dϋzensiz çakıltaşları! Sӧyleyin o çocuğa oynamasın o taşlarla. Bedava mutluluk mu olurmuş?

Susuz dere mi olur? Doldurun bu dere yatağını. Burası bahçem olacak! Ne kadar bakımsız bu yaban çiçekleri. Kimsede olmayan siyah orkide istiyorum. Ne o dağ başında asırlık zeytin? Kaç para? Bahçemde istiyorum! Yılan, ӧrϋmcek falan yok! Kafese sığsın benim olan! Aklımın almadığı şeyden korkuyorum.

Çıtır çıtır yanarken şӧminemde Akdeniz’in çamları, beş yıldızlı otel tatilimizi anlatalım. Bir bahçesi vardı ki çimler halı gibi! Hele o palmiyeler! Çok zor yer bulabiliyorsun. Kuşları sevmek çok sıradan, uçağa binebilmek esas ӧzgϋrlϋk. Siyah inci kϋpelermi ordan aldım.

Ormanda yϋrϋrken zenginim diyemiyorsun. En pahalı spor salonuna gitmeli insan. Sağlık dediğin yapılı bir vücuttur. Egosu siyah olmalı insanın. Şık durmalı ϋstϋnde, bir markası olmalı. Ӧrtebilmeli para uğruna yozlaşmamı.

Önemli olan arabam! Gidilen yerin ӧnemi yok. Siyah Jaguar. Hızlıca gidebilmeli insan. Karpaz’da eşekler yavaş. Hemen fotoğraf çekip paylaşmalı. Bedava girilebilen sahile neden “Altın”kum demişler ki?  

Mutluluk ӧlçϋlebilmeli. Bin, iki bin dolar. “Black” olmalı kredi kartı. Tϋketmeli. Bu gϋn varım yarın da varım. Salyangoz kabuğunda rϋzgar, yapraklarda su damlası gibi geçici olmamalı. Benim olan benim kalmalı.

Sӧyleyin o çocuğa siyahı sevsin. Çϋnkϋ yarınlar siyah olmalı...